ვიდეორგოლი დასაქმებისა და უმუშევრობის გაანგარიშების ახალი მეთოდოლოგიის შესახებ
რეზოლუცია შრომითი საქმიანობის, დასაქმებისა და არასრულად გამოყენებელი სამუშაო ძალის სტატისტიკის შესახებ - მიღებულია შრომის სტატისტიკოსთა მე-19 საერთაშორისო კონფერენციაზე, ჟენევა, 2013 წელი
PDFეკონომიკურად აქტიური მოსახლეობის გამოკვლევა: დასაქმება, უმუშევრობა და არასრული დასაქმება (მეთოდოლოგიური სახელმძღვანელო) - რ. გუსმანი, ფ მეხრანი, ვ. ვერმა - შრომის საერთაშორისო ორგანიზაცია, ჟენევა 1990.
PDFხელფასების სტატისტიკის ინტეგრირებული სისტემა - შრომის საერთაშორისო ორგანიზაცია (შსო), ჟენევა
PDFხელფასების სტატისტიკის ინტეგრირებულ სისტემასთან დაკავშირებული რეზოლუცია, მიღებულია შრომის სტატისტიკოსთა მე-12 საერთაშორისო კონფერენციაზე, შრომის საერთაშორისო ორგანიზაცია (ILO), 1973 წელი
PDFშინამეურნეობების გამოკვლევების სახელმძღვანელო, გაერთიანებული ერების ორგანიზაცია, ნიუ-იორკი 1984 წელი
PDFშინამეურნეობებისა და ცალკეული ინდივიდების მიერ საინფორმაციო და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე ხელმისაწვდომობისა და გამოყენების ინდიკატორების გაანგარიშების მეთოდოლოგია, ტელეკომუნიკაციების საერთაშორისო გაერთიანება, ჟენევა, შვეიცარია, 2014 წელი

2. Social Statistics
Resolution concerning statistics of work, employment and labour underutilization - adopted by the 19th International Conference of Labour Statisticians, Geneva, 2013
Surveys of economically active population, employment, unemployment and underemployment (An ILO manual on concept and methods) – Ralf Hussmanns, Farhad Mehran and Vijay Vermo - International labour office Geneva 1990.
An Integrated System of Wages Statistics - International Labour Organization (ILO), Geneva
Resolution concerning an integrated system of wages statistics, adopted by the Twelfth International Conference of Labour Statisticians, International Labour Organization (ILO), 1973
Handbook on Household Surveys, UN, New-York 1984
Manual for Measuring ICT Access and Use by Households and Individuals, ITU, Geneva, Switzerland, 2014 Year