გოგიტა თოდრაძე UNICEF-ის წარმომადგენელს საქართველოში იზაბელა კასტროჯოვანის შეხვდა
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის  აღმასრულებელი დირექტორი, გოგიტა თოდრაძე, გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNICEF) ახლად დანიშნულ წარმომადგენელს საქართველოში, იზაბელა კასტროჯოვანი შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საქსტატსა და UNICEF-ს შორის არსებული თანამშრომლობის მიმართულებები და სამომავლო პარტნიორობის განვითარების შესაძლებლობები. საუბარი შეეხო ხარისხიანი და სანდო სტატისტიკური მონაცემების მნიშვნელობას ბავშვთა კეთილდღეობის, განათლების, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სფეროებში პოლიტიკის დაგეგმვისა და ეფექტიანი გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში.
გოგიტა თოდრაძემ UNICEF-ის წარმომადგენელს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და ხაზი გაუსვა ორგანიზაციასთან მრავალწლიანი და ნაყოფიერი თანამშრომლობის მნიშვნელობას. მან აღნიშნა, რომ საქსტატი მზად არის, მომავალშიც აქტიურად ითანამშრომლოს UNICEF-თან სხვადასხვა სტატისტიკური გამოკვლევის განხორციელების მიმართულებით.
იზაბელა კასტროჯოვანიმ მადლობა გადაუხადა საქსტატის ხელმძღვანელობას შეხვედრისთვის და აღნიშნა, რომ UNICEF განსაკუთრებულ მნიშვნელობას ანიჭებს მონაცემებზე დაფუძნებული პოლიტიკის მხარდაჭერას. მისი თქმით, ორგანიზაცია მომავალშიც გააგრძელებს საქსტატთან თანამშრომლობას ბავშვთა და მოზარდთა მდგომარეობის ამსახველი მონაცემების ხარისხისა და ხელმისაწვდომობის გასაუმჯობესებლად.
შეხვედრის დასასრულს მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე იმსჯელეს და პარტნიორობის კიდევ უფრო გაღრმავების მზადყოფნა გამოთქვეს.

Mr. Gogita Todradze met with the Representative of UNICEF in Georgia, Ms. Isabella Castrogiovanni
The Executive Director of the National Statistics Office of Georgia (Geostat), Mr. Gogita Todradze, held a meeting with the newly appointed Representative of the United Nations Children’s Fund (UNICEF) in Georgia, Ms. Isabella Castrogiovanni.
During this introductory meeting, the parties discussed the areas of cooperation between Geostat and UNICEF, as well as opportunities for further developing their partnership. The discussion focused on the importance of high-quality and reliable statistical data in supporting policy planning and effective decision-making in the fields of child welfare, education, health, and social protection.
Mr. Todradze congratulated the UNICEF Representative on her appointment and emphasized the importance of the long-standing and productive cooperation with the organization. He noted that Geostat is ready to continue actively collaborating with UNICEF in conducting various statistical surveys in the future.
Ms. Isabella Castrogiovanni expressed her gratitude to the leadership of Geostat for the meeting and noted that UNICEF places particular importance on supporting data-driven policymaking. According to her, the organization will continue to work with Geostat to improve the quality and accessibility of data on the situation of children and adolescents.
At the end of the meeting, the parties discussed priority areas for future cooperation and reaffirmed their commitment to further strengthening their partnership.