ტრენინგი გენდერული სტატისტიკის მომხმარებლებისთვის
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური 3-4 მაისს გენდერული სტატისტიკის მომხმარებლებისთვის ტრენინგს ატარებს. მომხმარებლებთან შეხვედრა შვედეთის სტატისტიკის ბიუროსთან ერთობლივი პროექტის ფინანსური მხარდაჭერით ტარდება.
ორი დღის განმავლობაში ტრენინგის მონაწილეები იმსჯელებენ ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: გენდერული სტატისტიკა საქართველოში, გენდერული ინდიკატორების მიმოხილვა, გენდერული სტატისტიკის მონაცემების გამოყენება, გენდერული თანასწორობისა და ქალთა უფლებების სფეროში საქართველოს ვალდებულებები და სხვა. სასტუმრო ,,ბორჯომი ლიკანში“ მიმდინარე ტრენინგს ესწრებიან სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების, სამეცნიერო წრეებისა და მედიის წარმომადგენლები.

The training for the users of gender statistics
National Statistics Office of Georgia conducts the training for the users of gender statistics on 3-4 May. The meeting is held by the financial support within a joint project with Statistics Sweden.
Within 2 days, the participants of the training will discuss the issues such as gender statistics in Georgia, review of gender indicators, data on gender statistics, liabilities of Georgia on gender equality and women’s rights, etc. The representatives of government, NGOs, scientific circles and media attend the meeting in Hotel “Borjomi Likani”.