შეხვედრა მდგრადი განვითარების მიზნების შესახებ
2019 წლის 14 თებერვალს, ქ. თბილისში გაიმართა გაეროს აზიისა და წყნარი ოკეანეთის ეკონომიკური და სოციალური კომისიის (UN ESCAP) მიერ ორგანიზებული მაღალი დონის სამუშაო შეხვედრა. ღონისძიება მდგრადი განვითარების მიზნების 2030 წლის დღის წესრიგის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან მიმართულებას, მე-7 მიზნის განხორციელების საკითხებს მიეძღვნა.
შეხვედრის მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა, გოგიტა თოდრაძემ მიმართა. თავის გამოსვლაში მან ხაზი გაუსვა UN ESCAP-ისა და გაეროს შესაბამისი სააგენტოების როლსა და მნიშვნელობას მდგარდი განვითარების მიზნების რეალიზების პროცესში, განსაკუთრებით კი ენერგეტიკის სექტორთან მიმართებაში. საქსტატის
აღმასრულებელმა დირექტორმა ასევე, ყურადღება გაამახვილა ენერგეტიკის სტატისტიკის მონაცემების მნიშვნელობაზე, ნაციონალიზებული მდგრადი განვითარების მიზნებისათვის საბაზისო ინდიკატორების განსაზღვრის თვალსაზრისით.ღონისძიების ფარგლებში ჩატარდა თემატური სემინარი და გაიმართა ორმხრივი შეხვედრები.

The meeting on Sustainable Development Goals
On February 14, 2019, high-level meeting was held in Tbilisi organized by the United Nations Economic and Social Commission for Asia and Pacific (UN ESCAP). The main issue of the meeting was one of the main directions of the 2030 agenda of Sustainable Development Goals - the implementation of 7th goal of the 2030 agenda.
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of National Statistics Office of Georgia welcomed the invited guests. Mr. Todradze underlined the role and importance of UNSCAP and relevant UN agencies in realization process of Sustainable Development Goals, especially in energy sector. The Executive Director of Geostat also highlighted the importance of the data on energy statistics, in terms of determining basic indicators for the nationalization of the SDG.