თარიღი: 17 ოქტომბერი 2019
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურსა და საქართველოს ხორბლისა და ფქვილის მწარმოებელთა ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. იმავე დღეს მსგავსი სახის მემორანდუმს მოეწერა ხელი საქართველოს პურის მრეწველთა კავშირთან. დოკუმენტები ხელმომწერ მხარეებს შორის თანამშრომლობის პრინციპებს განსაზღვრავს.
მემორანდუმს ხელი საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ და ორივე ასოციაციის ხელმძღვანელმა მოაწერა. საქსტატის ხელმძღვანელის განცხადებით, დოკუმენტი მხარეებს შორის საჭირო და მნიშვნელოვანი ინფორმაციის გაცვლას შეუწყობს ხელს. გოგიტა თოდრაძის თქმით, სტატისტიკის ეროვნული სამსახური მზადაა მხარეებთან მეთოდოლოგიურ საკითხებზე ითანამშრომლოს და ურთიერთსასარგებლო რეკომენდაციების გაწევის საფუძველზე თემატური სამუშაო შეხვედრები მოაწყოს.
საქართველოს ხორბლისა და ფქვილის მწარმოებელთა ასოციაციის ხელმძღვანელის, ლევან სილაგავას თქმით კი, საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურსა და საქართველოს ხორბლისა და ფქვილის მწარმოებელთა ასოციაციას  შორის თანამშრომლობა ხელს შეუწყობს ასოციაციაში გაერთიანებულ ბიზნეს წრეების უზრუნველყოფას ხარისხიანი და ობიექტური სტატისტიკური ინფორმაციით.

Date: 17 October 2019
Memorandum of Understanding has been signed between the National Statistics Office of Georgia and the Association of Wheat and Flour Production of Georgia. On the same day a similar memorandum was signed with the Bread Producers' Union of Georgia. The documents set out the principles of cooperation between the parties.
The memorandum was signed by Geostat's Executive Director Mr. Gogita Todradze and the heads of both associations. According to the Executive Director of the Geostat, the document will facilitate the exchange of necessary and important information between the parties. As Mr. Gogita Todradze stated, the National Statistics Office is ready to cooperate with the parties on methodological issues and to organize thematic workshops on the basis of mutually beneficial recommendations.
According to Mr. Levan Silagava, Executive Director of the Georgian Wheat and Flour Production Association, the cooperation between the National Statistics Office of Georgia and the Georgian Wheat and Flour Production Association will provide business associations with high quality and objective statistical information.