ტაჯიკეთის რესპუბლიკის სტატისტიკის სააგენტოს თანამშრომლების ვიზიტი საქსტატში
მიმდინარე წლის 16-19 დეკემბერს საქსტატში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებიან ტაჯიკეთის რესპუბლიკის სტატისტიკის სააგენტოსა და ტაჯიკეთის პრეზიდენტის აღმასრულებელი აპარატის   წარმომადგენლები. ტაჯიკი კოლეგები გაეცნობიან საქსტატის გამოცდილებას არასრულწლოვანთა სტატისტიკური აღრიცხვის მეთოდოლოგიის შესახებ, როგორიცაა, მზრუნველობა მოკლებული ბავშვების, ობლების და მინდობით აღზრდაში გადასული ბავშვების, ასევე შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების სტატისტიკის წარმოება, ასევე არასრულწლოვანთა დამნაშავეობისა და სასამართლო გადაწყვეტილებების მიღების სტატისტიკური მეთოდოლოგია.
საქსტატის თანამშრომლები ტაჯიკ კოლეგებს ასევე გააცნობენ მომხმარებლებთან თანამშრომლობის ფორმებსა და საქსტატში დანერგილ მონაცემთა გავრცელების თანამედროვეე საშუალებებს.

Date: 17 December 2019
On December 16-19 of this year, representatives of the Statistical Agency under President of the Republic of Tajikistan are on a working visit to Geostat. Tajik colleagues will study the Geostat’s experience regarding to the statistical methodology on juvenile data production, such as children without parental care, orphans and children in foster care, and statistics on persons with disabilities, as well as statistical methodology on juvenile crime and judicial decisions.
Geostat staff will also introduce their Tajik colleagues to forms of cooperation with users and modern methods of data dissemination in Geostat.