საქსტატსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
საქართელოს სტატისტიკის  ეროვნულ სამსახურსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორნადუმი გაფორმდა. მემორანდუმს საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ და კავკასიის უნივერსიტეტის რექტორმა კახა შენგელიამ მოაწერეს ხელი.
გაფორმებული დოკუმენტის თანახმად, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები უწყებაში სასწავლო პრაქტიკას გაივლიან, რაც მათ ცოდნის გაღრმავებაში და პრაქტიკული უნარ - ჩვევების გაუმჯობესაბაში დააეხმარება. საქსტატის  აღმასრულებელი დირექტორის, გოგიტა თოდრაძის განცხადებით, ძალიან მნიშვნელოვანია უმაღლეს სასწავლებლებთან მსგავსი სახის თანამშრომლობა. მისი თქმით, ეს ერთის მხრივ ხელს უწყობს სტუდენტების აქტიურ ჩართულობას საქსტატის საქმიანობაში, ხოლო მეორეს მხრივ უწყებას საშუალება ეძლევა გამორჩეულ სტუდენტებს დასაქმების პერსპექტივა შეუქმნას.
მემორენდუმის მიზანია მხარეების ერთობლი ძალისხმევით და მხარდაჭერით ხელი შეუწყოს სტუდენტების კვალიფაკაციის ამაღლებასა და პროფესიული უნარ - ჩვევების გამომუშავებას.
მემორანდუმის გაფორმების შემდეგ საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებისთვის საჯარო ლექცია ჩაატარა თემაზე - „ოფიციალური სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითადი მიმართულებები“. სტუდენტებთან შეხვედრა აქტიურ რეჟიმში გაიმართა.

Memorandum of Understanding was signed between Geostat and Caucasus University
Memorandum of Understanding was signed between the National Statistics Office of Georgia and Caucasus University. The memorandum was signed by Mr. Gogita Todradze, the Executive Director of Geostat and Mr. Kakha Shengelia, Rector of Caucasus University.
Under this document, the students of Caucasus University will undergo internships at Geostat, which will help them to increase their knowledge and improve their practical skills. As Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat stated, such cooperation with education institutions is of high importance. According to him, on the one hand, it encourages the active involvement of students in Geostat's activities, while on the other hand, it provides the institution with the opportunity to create a promising employment opportunity for outstanding students
The Memorandum aims to support students in qualification improvement and the development of professional skills with the joint efforts of the parties.
After the signing ceremony, the Geostat’s Executive Director delivered a public lecture to the students of the Caucasus School of Economics on "Main Directions for the Development of the System of Official Statistics ". The meeting with the students was held in an interactive mode.