საქსტატმა რეგიონებში გასვლითი საინფორმაციო შეხვედრები დაიწყო
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა რეგიონებში გასვლითი საინფორმაციო შეხვედრები დაიწყო. პირველი შეხვედრა საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ, ქ. მცხეთაში, მცხეთა-მთიანეთის სახელმწიფო რწმუნებულთან შალვა კერესელიძესთან გამართა. შეხვედრას ესწრებოდა რეგიონის ოთხივე მუნიციპალიტეტის მერი, ადგილობრივი თვითმმართველობის და ასევე, მცხეთა-მთიანეთის სტატისტიკის ბიუროს  წარმომადგენლები.
შეხვედრის მთავარ მიზანს  ადგილობრივი თვითმმართველობისათვის  საქსტატის მომავალი გეგმების გაცნობა და მათი საჭიროებების დადგენა წარმოადგენდა.
საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორის გოგიტა თოდრაძის განცხადებით, რეგიონული სტატისტიკური მონაცემების გამოყენება დახმარებას გაუწევს ადგილობრივ თვითმმართველობას სწორი გადაწყვეტილებების მიღებაში. მსგავსი სახის საინფორმაციო შეხვედრები მნიშვნელოვანია და უზრუნველყოფს სტატისტიკური ინფორმაციის მომხმარებლების ინფორმირებულობას მათთვის საინტერესო საკითხებთან დაკავშირებით.
საქსტატი გეგმავს კონსულტაციები გამართოს ყველა რეგიონის ადგილობრივ მმართველობასთან და თვითმმართველობებთან, რაც გულისხმობს რეგიონულ, ასევე  მუნიციპალურ დონეზე მოთხოვნებისა და საჭიროებების შესწავლას და აქტიურ დიალოგს თვითმმართველობის  წარმომადგენლებთან.

Geostat started the information meetings in the regions
National Statistics Office of Georgia started the information meetings in the regions. Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat held the first meeting in Mtskheta, with Mr. Shalva Kereselidze, Public Attorney of Mtskheta-Mtianeti Region. The meeting was attended by the Mayor of four municipalities of the region and the representatives of local government and Mtkheta-Mtianeti Statistical Bureau.
The meeting aimed to introduce the local government with the future plans of Geostat as well as to identify their needs.
According to Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat, use of regional statistical data will help the local government in making the right decisions. Such meetings are important and will ensure awareness of the statistical data users of the issues they are interested in.
Geostat plans to hold consultations with the local governments in all regions, including studying the requirements and needs at regional and municipal level, as well as active dialogue with the representatives of the local government.