საქსტატი მუნიციპალიტეტის მერებთან სამუშაო შეხვედრებს მართავს
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური გენდერული სტატისტიკის საკითხებზე სამუშაო შეხვედრებს და სემინარებს აგრძელებს. შეხვედრა, რომელიც ქ. ბათუმში მიმდინარეობს, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - "ევროკავშირი გენდერული თანასწორობის უწყებათაშორისი კომისიის მხარდასაჭერად" ფარგლებში ტარდება.
გასვლით სამუშაო შეხვედრებს საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე ხელმძღვანელობს, რომელშიც მონაწილეობას იღებენ აჭარის, გურიის, სამეგრელო - ზემო სვანეთის,  რაჭა-ლეჩხუმის, იმერეთისა და სამცხე-ჯავახეთის მუნიციპალიტეტების მერები და მათი წარმომადგენლები.
რამდენიმე დღიანი სამუშაო შეხვედრისას მონაწილეები გაეცნოებიან საქართველოს სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითად მიმართულებებს, საქსტატის მიერ წარმოებულ პროდუქტებს და 2020-2023 წლების განვითარების სტრატეგიას; ასევე განიხილავენ გენდერული სტატისტიკის ინდიკატორებს და მათ გამოყენებასთან დაკავშირებულ საკითხებს; იმსჯელებენ გენდერული სტატისტიკის ინდიკატორებზე და მონაცემთა საჭიროებებზე, დაგეგმვისა და გადაწყვეტილების მისაღებად.
ბათუმში მიმდინარე  სამუშაო შეხვედრა ორშაბათს, 13 ივლისს გაიხსნა და ის 16 ივლისის ჩათვლით გაგრძელდება.

Geostat holds working meetings with the mayors of the municipalities
The National Statistics Office of Georgia continues working meetings and seminars on gender statistics. The meeting, which takes place in Batumi, is being held within the framework of the EU-funded project - "EU Supporting the Interagency Commission on Gender Equality".
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat, is leading the meetings attended by the mayors and representatives of the municipalities of Adjara, Guria, Samegrelo-Zemo Svaneti, Racha-Lechkhumi, Imereti and Samtskhe-Javakheti.
During the several-day meeting, the participants will be introduced the main directions of the development of the statistical system of Georgia, the products of Geostat and the development strategy for 2020-2023; they will review the gender statistics indicators and issues related to the using these indicators as well. Gender statistics indicators and data needs for planning and decision making will also be discussed.