საქსტატის შეხვედრა სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლებთან
შეხვედრა, რომელიც  15-16 მაისს ქ.თელავში მიმდინარეობს, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და შვედეთის მთავრობის მიერ დაფინანსებული პროექტის - “საქსტატის ინფრასტრუქტურის გაძლიერება და შესაძლებლობების განვითარება" ფარგლებში ტარდება.
გასვლით სამუშაო შეხვედრას, რომელშიც მონაწილეობას იღებენ სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლები და  ათამდე უმაღლესი სასწავლებლის აკადემიური პერსონალი, საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე ხელმძღვანელობს.
ორ დღიანი სამუშაო შეხვედრისას, მონაწილეები ეცნობიან საქართველოს სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითად მიმართულებებს, საქსტატის მიერ შემუშავებულ პროდუქტებს და 2020-2023 წლების განვითარების სტრატეგიას; ასევე, განიხილავენ სტატისტიკური მაჩვენებლების გაანგარიშების მეთოდოლოგიურ თავისებურებებსა და მათ გამოყენებასთან დაკავშირებულ საკითხებს; იმსჯელებენ სხვადასხვა სტატისტიკური ინდიკატორებისა და მონაცემების საჭიროებებზე.
შეხვედრის ფარგლებში გაიმართება დისკუსია, განიხილება სტატისტიკურ მონაცემებთან დაკავშრებით საჭიროებები, რომელიც აისახება საქსტატის სამომავლო გეგმებში.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია ათი სამუშაო შეხვედრის ჩატარდება, სადაც მონაწილეობას მიიღებენ სტატისტიკური ინფორმაციის მომხმარებლების სხვადასხვა ჯგუფები.

Meeting with representatives of scientific circles
The meeting, which takes place on May 15-16 in Telavi, is held in the framework of the project: "Strengthening Geostat Infrastructure and Capacity Development", funded by United Nations Development Program (UNDP) and the Swedish government.
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat is chairing the working meetings, attended by the representatives of scientific circles and academic staff of up to ten higher education institutions.
During the two-day working meeting, participants will get information about the main directions of the development of the Georgian statistical system, products and development strategy for 2020-2023, as well as the peculiarities of the methodologies for calculating statistical indicators and issues related to their use; Various statistical indicators and data needs will be discussed as well.