გაეროს ESCAP-ის სტატისტიკის კომიტეტის ბიუროს სხდომა საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორის ხელმძღვანელობით ჩატარდა
თარიღი: 15 ივნისი 2021
დღეს, 15 ივნისს გაეროს ESCAP-ის  სტატისტიკის კომიტეტის ბიუროს მორიგი სხდომა ჩატარდა.
შეხვედრას, გაეროს აზიისა და წყნარი ოკეანის ეკონომიკური და სოციალური  კომისიის  (ESCAP) სტატისტიკის კომიტეტის თავჯდომარის რანგში საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა  თოდრაძე უძღვებოდა.
დღევანდელი სხდომის თემას დიდი მონაცემების წარმოების სტრატეგიის განხილვა და მდგრადი განვითარების მიზნების 2030 წლის დღის წესრიგის განხორციელების  მონიტორინგისა და შეფასების საკითხები წარმოადგენდა.
შეხვედრას ბიუროს წევრები, აზისისა და წყნარი ოკეანის ქვეყნების სტატისტიკური სამსახურების  ხელმძღვანელი პირები,  გაეროს  ESCAP-ის სტატისტიკური განყოფილების სამდივნო, ასევე საერთაშორისო და არასამთავრებო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე გაეროს აზიისა და წყნარი ოკეანის ეკონომიკური და სოციალური  კომისიის ბიუროს თავჯდომარედ, ორი წლის ვადით 2020 წლის აგვისტოში აირჩიეს.

Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat Chaired the Meeting of the Bureau of the ESCAP Committee on Statistics
Date: 15 June 2021
The next meeting of the Bureau of the ESCAP Committee on Statistics was held, online today, on June15, 2021.
The meeting was chaired by Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geosat and the Chair of   Committee on Statistics of the United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (ESCAP).
The theme of today’s session was discussion of the big data strategy as well as monitoring and evaluation issues of the implementation of the 2030 Agenda for Sustainable Development.
The meeting was attended by the members of the Bureau, heads of the national statistical offices in Asia and the Pacific, Secretariat of the ESCAP statistics division as well as the representatives of international and non-government organizations.