თარიღი: 17 სექტემბერი 2021
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა ახალი პროდუქტის - ,,გადასახადების კალკულატორის“ პრეზენტაცია გამართა. ღონისძიებაზე, რომელიც ტექნოლოგიურ პარკში გაიმართა, საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა ახალი პროდუქტის მნიშვნელობაზე ისაუბრა. გოგიტა თოდრაძის განცხადებით, გადასახადების კალკულატორი  სტატისტიკური ინფორმაციის მომხმარებელს შესაძლებლობას აძლევს  ნახოს მიღებული შემოსავლიდან რა ნაწილს იხდის ფიზიკური პირი არაპირდაპირი გადასახადების სახით, სხვადასხვა საქონლისა თუ მომსახურების შეძენის დროს და როგორ ნაწილდება აღნიშნული თანხები საბიუჯეტო ხარჯებში.
გადასახადების კალკულატორი ითვალისწინებს ფიზიკური პირის მიერ გადახდილ საშემოსავლო გადასახადს და სხვადასხვა საქონლის თუ მომსახურების შეძენის დროს გადახდილ არაპირდაპირ გადასახადებს, როგორიცაა დღგ და აქციზი. კალკულატორი ატარებს მხოლოდ საინფორმაციო ხასიათს, მასში არ არის გათვალისწინებული ყველა გადასახადი.
საქსტატის ახალი პროდუქტი  ხელმისაწვდომია  უწყების ვებ-გვერდზე. იხილეთ ბმული: http://mytaxes.geostat.ge/mytaxes/

Date: 17 September 2021
National Statistics Office of Georgia presented a new product - "Tax Calculator". At the event, which was held at the Tech Park Georgia, the Executive Director of Geostat spoke about the importance of the new product. According to Mr. Gogita Todradze, the Tax Calculator allows statistical information users to see what part of the income is paid by an individual in the form of indirect taxes, when purchasing various goods or services and how these funds are distributed in the budget expenditures.
The Tax Calculator covers the income tax paid by an individual and the indirect taxes paid on the purchase of various goods or services, such as VAT and excise. The calculator has the informational purposes only and does not cover all taxes.
A new Geostat product is available on the agency's website. See the link: http://mytaxes.geostat.ge/mytaxes/index.php?lang=en