შეხვედრა მედიის წარმომადგენლებთან
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა 14-15 მაისს  მასმედიის წარმომადგენლებისათვის სემინარი გამართა. ჟურნალისტებთან შეხვედრა საქსტატსა და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN Women) საქართველოს წარმომადგენლობას შორის დადებული საგრანტო ხელშეკრულების ფინანსური მხარდაჭერით გაიმართა.
ორი დღის განმავლობაში სემინარზე მედიის წარმომადგენლებს მიეწოდათ ინფორმაცია გენდერული სტატისტიკის მონაცემების წარმოების, გავრცელების და გამოყენების შესახებ.
სემინარის მონაწილეებმა ასევე იმსჯელეს  ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე როგორიცაა:  მშპ, ეკონომიკური ზრდის ტენდეციები, დასაქმება/უმუშევრობის და ხელფასების სტატისტიკის შესახებ. ორდღიან სამუშაო შეხვედრაზე მონაწილეებმა ასევე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს მონაცემთა შეგროვების თანამედროვე ტექნოლოგიებზე და ამ მიმართულებით საქსტატის გეგმებზე.
საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორის, გოგიტა თოდრაძის განცხადებით, ჟურნალისტებთან მსგავსი სახის შეხვედრები ძალიან მნიშვნელოვანია და ხელს შეუწყობს მედია წარმომადგენლების უკეთ ინფორმირებულობას უწყებაში მიმდინარე და დაგეგმილი სიახლეების შესახებ. მისი თქმით, მსგავსი ტიპის მედია სემინარების ჩატარება მომავალშიც იგეგმება.

Meeting with media representatives
The National Statistics Office of Georgia held a seminar for media representatives on May 14-15. The meeting with journalists was held within the framework of the agreement between Geostat and Georgian Representatives of the UN Women.
During the two-day the seminar, media representatives were provided with information on the production, dissemination and use of gender statistics data.
The seminar participants discussed important issues such as GDP, economic growth trends, employment / unemployment and earnings statistics. The participants of the two-day workshop also received comprehensive information on modern data collection technologies and Geostat strategies in this regard as well.
According to Mr. Gogita Todradze, Executive Director of Geostat, such meetings with journalists are of high importance and will support to better inform media representatives about the current as well as planned developments in the agency. According to him, similar media seminars are planned in the future.