თარიღი: 5 ივლისი 2022
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურსა და  მცირე და საშუალო მეწარმეობის განვითარების ასოციაციას (SMEDA)  შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. შეთანხმებას ხელი საქსტატის და  SMEDA - ს  აღმასრულებელმა დირექტორებმა გოგიტა თოდრაძემ და გრიგოლ ფაიქიძემ მოაწერეს.
მემორანდუმის მიზანი ერთობლივი პროექტებისა და პროგრამების შემუშავება და განხორციელებაა, რომლის ფარგლებშიც SMEDA საკუთარ წევრ კომპანიებში  სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის  მიერ დამუშავებული და გამოქვეყნებული ინფორმაციის გავრცელებას შეუწყობს ხელს. ხოლო საქსტატი თავის მხრივ უზრუნველყოფს SMEDA-ს მისი ინტერესის სფეროში შემავალი სტატისტიკური ინფორმაციით.
თანამშრომლობის ფარგლებში იგეგმება ერთობლივი პროგრამების და პროექტების შემუშავება და განხორციელება. აღნიშნული დოკუმენტი ხელს შეუწყობს მხარეებს შორის საჭირო და მნიშვნელოვანი ინფორმაციის გაცვლას.

A Memorandum of Understanding was signed between the National Statistical Office of Georgia and the Small and Medium Enterprise Development Agency (SMEDA). The agreement was signed by the executive directors of Geostat and SMEDA, Mr. Gogita Todradze and Mr. Grigol Paikidze.
The purpose of the memorandum is to develop and implement joint projects and programs, within the framework of which SMEDA will promote the dissemination of information processed and published by the National Statistics Office through the member companies. And Geostat, on the other hand, will provide SMEDA with statistical information in its field of interest.
Within the framework of cooperation, development and implementation of joint programs and projects are planned. This document will facilitate the exchange of necessary and important information between the parties.