საქსტატმა სტატისტიკური ინფორმაციის მომხმარებლებთან შეხვედრა გამართა
ღონისძიება საქსტატსა და გაეროს სოფლის მეურნეობისა და სურსათის ორგანიზაციას (FAO) შორის, 2022 წელს გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში ჩატარდა, რომლის მიხედვითაც საქსტატი ჩაერთო ერთობლივ პროექტში - „50X2030 ინიციატივა“.
პროექტი „50X2030 ინიციატივა“ ორიენტირებულია სოფლის მეურნეობის სტატისტიკის ინფრასტრუქტურის  გაუმჯობესებასა და ამ მიმართულებით შესაძლებლობების განვითარებაზე, აგრეთვე სოფლის მეურნეობის შესახებ ოფიციალური სტატისტიკის წარმოების გაფართოებაზე, მონაცემებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდასა და მაჩვენებელთა სანდოობის განმტკიცებაზე.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა მომხმარებლებისთვის სოფლის მეურნეობის სტატისტიკის წარმოების ძირითადი მიმართულებების გაცნობა, ასევე ახალი სტატისტიკური პროდუქტებისა და  პროექტ „50X2030 ინიციატივის“ ფარგლებში მიღწეული შედეგების პრეზენტაცია. შეხვედრაზე ასევე წარდგენილი იყო სასოფლო მეურნეობათა გამოკვლევის 2021 წლის ძირითადი შედეგები.

Geostat Meeting with the Users of Statistical Information
The event was held within the framework of the agreement between Geostat and the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) signed in 2022, through which Geostat was involved in the joint project - "50X2030 Initiative".
50X2030 Initiative" is focused on improving the infrastructure of agricultural statistics and developing capacities in this direction, as well as expanding the production of official statistics on agriculture, increasing access to data and strengthening the reliability of indicators.
The major aim of the meeting was to familiarize users with the main directions of production of agricultural statistics, as well as presentation of new statistical products and results achieved within the framework of the "50X2030 Initiative". The key findings of the Survey of Agricultural Holdings in Georgia 2021 were also presented at the meeting.