საქსტატმა 104 წლის იუბილე აღნიშნა
საიუბილეო თარიღთან დაკავშირებით საზეიმო ღონისძიება გაიმართა. ღონისძიებაზე დამსწრე საზოგადოებას, მისასალმებელი სიტყვით საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა - გოგიტა თოდრაძემ, საქართველოს ფინანსთა მინისტრის მოადგილემ - მიხეილ დუნდუამ, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილემ - ვახტანგ ცინცაძემ, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ - მზია გიორგობიანმა და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა - ლევან ვეფხვაძემ მიმართეს.
გოგიტა თოდრაძემ დამსწრე საზოგადოებას მიულოცა სტატისტიკის სამსახურის 104 წლის იუბილე და პრეზენტაციის სახით, საქსტატის მიღწევები და სამომავლო გეგმები წარუდგინა. მან მადლობა გადაუხადა სამსახურის თითოეულ თანამშრომელს ნაყოფიერი საქმიანობისთვის.
ღონისძიებაზე წარმატებულ და ღვაწლმოსილ თანამშრომლებს, ინფორმაციის მომწოდებელ საუკეთესო ბიზნეს კომპანიებს, ასევე საერთაშორისო და ადგილობრივ პარტნიორ ორგანიზაციებს სპეციალური სიგელები გადაეცათ.
ღონისძიებაზე მოწვეულმა სტუმრებმა, სპეციალურად ამ დღისთვის საქსტატის მიერ მომზადებული ვიდეო რგოლი იხილეს, სადაც ასახულია სტატისტიკის სამსახურის ისტორია და დღევანდელი საქმიანობა.

Geostat Celebrated 104th Anniversary
Ceremonial event was held regarding the anniversary date. The audience of the event was addressed with an introductory speech by Gogita Todradze – an Executive Director of the National Statistics Office of Georgia, Mikheil Dundua – a Deputy Minister of Finance of Georgia, Vakhtang Tsintsadze – a Deputy Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia, Mzia Giorgobiani – a Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Levan Vephkhvadze – an Executive Director of Business Association of Georgia.
Gogita Todradze congratulated the audience on the 104th anniversary of the National Statistics Office of Georgia, and presented them accomplishments and future plans of Geostat. He expressed gratitude for fruitful activities of all the employees of the Office.
Successful and highly-qualified employees, outstanding business companies providing information, as well as international and local partner organisations were awarded special certificates of merit at the event.
The invited guests at the ceremony watched the video clip specially produced by Geostat for that date, depicting history and present activity of the Statistics Office.
The first Statistics Office of the country was established on 25 July of 1919. Therefore, the aforementioned date is related to the commencement of official statistics maintenance in Georgia.