გოგიტა თოდრაძე თბილისის მერიის მიერ ორგანიზებულ ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების მე-15 ფორუმში მონაწილეობს
თარიღი: 6 ივნისი 2025
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე ქალაქ თბილისის მერიის მიერ ორგანიზებულ ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების მე-15 ფორუმში - მშვიდობის როლი მდგრად სოციალურ-ეკონომიკურ განვითარებაში მონაწილეობს.
აღნიშნული ფორუმი 2007 წლიდან ტარდება და განიხილება ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიცაა: ჯანსაღი ქალაქი, განახლებადი ენერგიის მოხმარება და განვითარება, მდგრადი სოციალურ-ეკონომიკური განვითარება, ადგილობრივი ბიზნესის გაძლიერება ეკონომიკური მდგრადობისთვის, დემოგრაფია, მიგრაცია, სიღარიბე და სხვა.
ფორუმის ფარგლებში გოგიტა თოდრაძემ მონაწილეობა მიიღო პანელურ სესიაში - დემოგრაფია, მიგრაცია, მდგრადი, ხელმისაწვდომი და სოციალურად ინკლუზიური საცხოვრისი. საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა დამსწრე საზოგადოებასთან ისაუბრა მოსახლეობის დემოგრაფიული მდგომარეობისა და მიგრაციის შესახებ.
ფორუმის ფარგლებში თბილისი ყოველწლიურად მასპინძლობს როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო დონის სპიკერებს, სხვადასხვა დარგის ექსპერტებს, მუნიციპალიტეტებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლებს.

Mr. Gogita Todradze participating in the 15th Local Economic Development Forum, organized by Tbilisi City Hall
Date: 6 June 2025
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Office of Georgia (Geostat), is participating in the 15th Local Economic Development Forum -"The Role of Peace in Sustainable Socio-Economic Development," organized by Tbilisi City Hall.
The forum, held annually since 2007, addresses key topics such as healthy cities, renewable energy use and development, sustainable socio-economic growth, strengthening local businesses for economic resilience, demography, migration, poverty, and more.
As part of the forum, Mr. Todradze took part in the panel session “Demography, Migration, Sustainable, Accessible and Socially Inclusive Housing.” During the session, he spoke about the country’s demographic situation and migration issues.
Each year, the forum in Tbilisi brings together both local and international speakers, experts from various fields, as well as representatives of municipalities and academic institutions.