საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე მსოფლიო ბანკის დელეგაციას შეხვდა
14 ნოემბერს საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე, მსოფლიო ბანკის დელეგაციას შეხვდა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა ევროპისა და ცენტრალური აზიის რეგიონის ჯგუფის ხელმძღვანელი  ამბარ ნარაიანი.
დელეგაცია რამდენიმე დღის განმავლობაში სამუშაო ვიზიტით იმყოფება საქართველოში. მის მიზანს წარმოადგენს საქართველოსთან თანამშრომლობის გაღრმავება და მიმდინარე პროგრამების განხილვა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე საკითხები, დაგეგმილი აქტივობები და სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები. მსოფლიო ბანკის გუნდმა წარმოადგინა მიმდინარე ინიციატივები და სიახლეები მათი პროგრამების ფარგლებში.
გოგიტა თოდრაძემ დელეგაციას მიაწოდა ამომწურავი ინფორმაცია საქსტატში მიმდინარე და დაგეგმილ აქტივობებზე.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს განაგრძონ აქტიური თანამშრომლობა და ერთობლივად იმუშაონ ისეთ მიმართულებებზე, რომლებიც ხელს შეუწყობს ქვეყანაში მონაცემთა ხარისხის გაუმჯობესებას.

Date: 14 November 2025
On 14 November 2025, Mr Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Office of Georgia (Geostat), met with a World Bank delegation led by Mr Ambar Narayan, Poverty and Equity Global Practice Manager for the Europe and Central Asia region.
The delegation is undertaking an official working visit to Georgia over the course of several days to strengthen cooperation with national institutions and to review the implementation of ongoing programmes.
During the meeting, the parties discussed current priorities, ongoing activities, and opportunities for future collaboration. The World Bank team provided updates on developments within the framework of their ongoing initiatives.
Mr Gogita Todradze provided the delegation with detailed information on current and planned activities at Geostat.
Both sides expressed their commitment to continuing active collaboration and jointly pursuing programmes that support enhanced statistical capacity and evidence-based policy-making in Georgia.