საქსტატში თურქეთის რესპუბლიკის ელჩთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორი გოგიტა თოდრაძე საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, მუსტაფა თურქერ არის შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა საქართველოსა და თურქეთს შორის არსებული მეგობრული და პარტნიორული ურთიერთობები განიხილეს.
საუბარი ასევე შეეხო ოფიციალური სტატისტიკის მნიშვნელობას ქვეყნის სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების პროცესში, თანამედროვე სტატისტიკური სისტემების როლსა და მონაცემებზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებების მიღების მნიშვნელობას.
გოგიტა თოდრაძემ თურქეთის ელჩს საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის საქმიანობა, მიმდინარე პროექტები და ოფიციალური სტატისტიკის განვითარების მიმართულებით განხორციელებული რეფორმები გააცნო.
შეხვედრაზე მხარეებმა ასევე ისაუბრეს პროფესიული თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე.

The Executive Director of National Statistics Office of Georgia (Geostat), Mr. Gogita Todradze, welcomed His Excellency Mustafa Türker Arı, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Türkiye.
During the meeting, the parties reflected on the strong and longstanding friendship and partnership between Georgia and Türkiye.
Discussions also focused on the vital role of official statistics in supporting social and economic development, the role of modern statistical systems, and the importance of data-driven decision-making.
Mr. Todradze introduced the Ambassador of Türkiye to the activities of the National Statistics Office of Georgia, its ongoing initiatives, and the reforms implemented in the field of official statistics.
The parties also discussed the value of professional collaboration between national statistical institutes and the exchange of experience.