საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროსა და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს შორის თანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმი გაფორმდა
თარიღი: 15 იანვარი 2014
გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრმა ხათუნა გოგალაძემ და სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა თენგიზ ცეკვავამ ხელი მოაწერეს თანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმს.
ურთიერთთანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმის მიზანია გარემოს დაცვის სფეროში სტატისტიკური ინფორმაციის სრულყოფა, გარემოსდაცვითი მონაცემების ხარისხისა და ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება, რაც ხელს შეუწყობს გარემოსდაცვითი სტატისტიკური ინფორმაციის გაცვლასა და გავრცელებას როგორც ეროვნულ, ასევე საერთაშორისო დონეზე და მეორეს მხრივ, ეროვნული ანგარიშებისა და სხვა სახის აგრეგირებული მაჩვენებლების მომზადების პროცესის სრულყოფას.

Memorandum of Understanding on Cooperation has been signed between the Ministry of Environment and Natural Resources of Georgia and the National Statistics Office of Georgia
The minister of Environment and Natural Resources Khatuna Gogaladze and acting executive director of the National Statistics Office Tengiz Tsekvava signed a Memorandum of Understanding.
A Memorandum of Understanding aims to improve the statistical information in the field of environmental protection, improve the quality and accessibility of environmental data that will facilitate information exchange and dissemination of environmental statistics at the national and international level, and on the other hand, to improve the process of preparation of the national accounts and other aggregate indicators.