საქსტატში ახალი აღმასრულებელი დირექტორი დაინიშნა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორის თანამდებობაზე გოგიტა თოდრაძე დანიშნა.
გოგიტა თოდრაძე საქსტატის საბჭოს წევრის ვაკანტურ თანამდებობაზე კონკურსის წესით შეირჩა. მიმდინარე წლის 7 მაისს გამართულ სხდომაზე, საქსტატის საბჭომ ის საბჭოს თავმჯდომარედ აირჩია და საქართველოს პრემიერ-მინისტრს აღმასრულებელი დირექტორის თანამდებობაზე დასანიშნად წარუდგინა.
გოგიტა თოდრაძეს მიღებული აქვს უმაღლესი განათლება ეკონომიკის (სტატისტიკის), ასევე სამართალმცოდნეობის მიმართულებით. 2006 წლიდან ის ფლობს ეკონომიკის აკადემიური დოქტორის ხარისხს.
გოგიტა თოდრაძეს საქსტატში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. ის 2002 წლიდან მუშაობდა საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურში სხვადასხვა თანამდებობებზე, 2010-2016 წლებში იყო ბიზნეს სტატისტიკის სამმართველოს უფროსი, ხოლო 2016 წლიდან აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილის თანამდებობას იკავებდა. 2009 წლიდან ის ასევე ეწევა პედაგოგიურ საქმიანობას სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებელში.

New Executive Director of GeoStat is Appointed
Prime Minister has appointed Gogita Todradze on the Executive Director’s position at National Statistics Office of Georgia.
Gogita Todradze has been selected on the vacant position of the Board of the Geostat through competition. On May 7, The Board of the Geostat selected him as the Head of the Board and presented his nomination on the Executive Director’s position to the Prime Minister.
Gogita Todradze holds Bachelor’s and Master’s degrees in Economics (spciality Statistics) and Bachelor’s degree in Jurisprudence. He also possesses PhD in Economics (speciality Statistics) since 2006.
Gogita Todradze has a valuable experience of work at Geostat. He has been working on different positions at Geostat since 2002. He was the Head of Business Statistics Division in 2010-2016 and the Deputy Executive Director since 2016. He has been teaching in different universities since 2009.