მიგრაციის სტატისტიკის საკითხებთან დაკავშირებით სემინარი იმართება
მიგრაციის სტატისტიკის საკითხებთან დაკავშირებით დღეს სასტუმრო ,,ქორთიარდ მარიოტში" ორდღიანი საერთაშორისო სემინარი გაიხსნა.
სემინარი გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის (UNECE), საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის, ევროპის თავისუფალი ვაჭრობის ასოციაციისა (EFTA) და გაეროს განვითარების ფონდის მხარდაჭერით ტარდება და მასში მონაწილეობენ იმ სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლები, რომლებიც ჩართულები არიან მიგრაციის მონაცემთა წარმოების და მიგრაციის პოლიტიკის ფორმირების პროცესში.
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელი დირექტორის, მერი დაუშვილის განცხადებით, ძალიან მნიშვნელოვანია მსგავსი ტიპის შეხვედრები. მისი თქმით, სემინარის უმთავრეს მიზანს წარმოადგენს მოწინავე საერთაშორისო და ევროპული პრაქტიკის გაცნობა მიგრაციის სტატისტიკის სფეროში და საქსტატის მიერ მისი შესაძლო ინტეგრირება მიგრაციის სტატისტიკის გაანგარიშების მეთოდოლოგიაში.

Seminar on Migration Statistics is held
A two-day international seminar on Migration Statistics has been started today in Courtyard Marriott Tbilisi.
The seminar is carried out by the support of the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE), National Statistics Office of Georgia, European Free Trade Association (EFTA) and the United Nations Development Fund. The representatives of state agencies, who are involved in producing Migration Statistics data and forming migration policy, participate in the seminar.
According to Meri Daushvili, the Executive Director of National Statistics Office of Georgia, such kind of meetings is very important. The main objective of the seminar is to be acquainted with leading international and European practice in the field of Migration Statistics and also the prospective integration of Geostat in calculating methodology of Migration Statistics.