ქართულ-შვედური პროექტის შემაჯამებელი შეხვედრა
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურში საქსტატსა და შვედეთის სტატისტიკის თანამშრომლობის პროექტის წლის შემაჯამებელი შეხვედრა გაიმართა. უწყებაში გამართულ ორმხრივ შეხვედრაზე მხარეებმა გასული წლის განმავლობაში პროექტის საქმიანობის ფარგლებში მიღწეული შედეგები შეაჯამეს და მიმდინარე საკითხებზე და სამომავლო გეგმებზეც ისაუბრეს. შეხვედრაზე ასევე გაკეთდება ანგარიში 2016 წელს განხორციელებული მოკლევადიანი მისიების, საქსტატის თანამშრომელთა ტრენინგებისა და შვედეთში შემდგარი გაცნობითი ვიზიტების შესახებ.
როგორც ცნობილია, საქსტატსა და შვედეთის სტატისტიკას შორის თანამშრომლლობის პროექტი 2011 წლიდან მიმდინარეობს. 2015 წელს დაიწყო პროექტის მეორე ფაზა, რომელიც 2018 წლამდე გაგრძელდება. მიმდინარე პროექტის ფარგლებში შვედეთის სტატისტიკა საქსტატს ტექნიკურ დახმარებას უწევს ინფლაციის, მთლიანი შიდა პროდუქტის, გარემოს სტატისტიკის, გენდერული სტატისტიკის, თანამშრომელთა ტრენინგის და სხვა ძირითადი სტატისტიკური კომპონენტების ხარისხის გაუმჯობესების მიმართულებით. პროექტი სრულად დაფინანსებულია შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მიერ.
საქასტატში გამართულ შეხვედრას საქსტატის, შვედეთის სტატისტიკის სამსახურის და შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (Sida) წარმომადგენლები დაესწრნენ.

The annual meeting with Georgian- Swedish colleagues
In the framework of cooperation project between Geostat and Statistics Sweden the annual meeting was held in National Statistics Office of Georgia.
The meeting will be attended by the representatives of Geostat's management, Statistics Sweden and Sida. The aim of the meeting is to present progress achieved during 2016, discuss current issues and future plans. It is planned to present annual report describing missions conducted, study visits and trainings taken place during 2016.
Cooperation project between Geostat and Statistics Sweden has launched in 2011. In 2015 the second phase of the project was started which will last till 2018. In the framework of the project Statistics Sweden provides technical assistance to Geostat in the fields of inflation, GDP, quality improvement Environment Statistics, Gender Statistics and training of staff. The project is financed by the Swedish International Development Agency (Sida.).
The representatives of Geostat, Statistics Sweden and Swedish International Development Cooperation Agency attended the meeting.