საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურსა და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
თარიღი: 17 მაისი 2017
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურსა და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. ორმხრივ დოკუმენტს ხელი უწყების ხელმძღვანელებმა მოაწერეს და მომავალ თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ.
საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორის, მერი დაუშვილის განცხადებით, ძალიან მნიშვნელოვანია მსგავსი ტიპის თანამშრომლობა, რადგან ის ხელს შეუწყობს საჭირო სტატისტიკური ინფორმაციის დროულ და ხარისხიან მიწოდებას დაინტერესებული მხარისთვის. გაფორმებული მემორნადუმის ფარგლებში საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია ხელს შეუწყობს სამეწარმეო წრეებში საქსტატის და მისი პროდუქტების შესახებ ინფორმაციის გავრცელებას.
ღონისძიებაზე საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა მერი დაუშვილმა მოწვეულ სტუმრებს პრეზენტაციის სახით უწყებაში მიმდინარე სიახლეები და სამომავლო გეგმები გააცნო.

Memorandum of Understanding was signed between the National Statistics Office of Georgia and Business Association of Georgia
Date: 17 May 2017
The memorandum of understanding was signed between the National Statistics Office of Georgia and Business Association of Georgia. The bilateral document was signed by the heads of agency and agreed on future cooperation.
According to Meri Daushvili, Executive Director of Geostat, such kind of meetings is very important, as it will facilitate interested parties to provide necessary statistical information in quality and timely manner. In the framework of Memorandum of Understanding Business Association of Georgia will promote Geostat to disseminate statistical information in Business sector.
During the event Meri Daushvili introduced the current novelty and presented future plans of Geostat to the representatives.