შეხვედრა რუსთავის მეორე საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა, ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღეს ქალაქ რუსთავის მეორე საჯარო სკოლის მოსწავლეებისათვის პორტალის - ,,სტატისტიკა ბავშვებისთვის და მოზარდებისთვის“ პრეზენტაცია გამართა და შემეცნებითი შეხვედრა მოაწყო.
შეხვედრას მეშვიდე და მერვე კლასის მოსწავლე ესწრებოდნენ.
პორტალი ,,სტატისტიკა ბავშვებისთვის და მოზარდებისთვის“ სხვადასხვა ასაკობრივ ჯგუფებზეა განკუთვნილი და ორი ძირითადი ნაწილისგან შედგება. პირველი ნაწილი - „სტატისტიკა ბავშვებისთვის“ - განკუთვნილია 8-დან 12 წლის ასაკის ბავშვებისთვის, ხოლო მეორე ნაწილი, „სტატისტიკა მოზარდებისთვის“ 13-დან 19 წლის ასაკის ახალგაზრდებზეა მორგებული.
საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ მოსწავლეებს პორტალის შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა და მათთან ერთად შემეცნებითი ქვიზები შეავსო. მოსწავლეებს განსაკუთრებით მოზარდებზე ორიენტირებული პორტალი მოეწონათ, რომელიც 13-დან 19 წლის ასაკის ახალგაზრდებზეა მორგებული. პორტალის ამ ნაწილში წარმოდგენილია საინტერესო ინფორმაცია საქართველოს შესახებ. მოზარდები ასევე გაეცნენ სახალისო სტატისტიკურ ფაქტებს.
საქსტატის შენობაში სკოლის მოსწავლეებმა ასევე დაათვალიერეს სტატისტიკის მუზეუმი, სადაც განთავსებულია უწყების ასწლოვანი ისტორიის ამსახველი ფოტო მასალა და გამოთვლითი ტექნიკა.

Meeting with the students of Rustavi the Second school.
The National Statistics Office of Georgia held a presentation of the children's portal - "Statistics for Kids and Teenagers" for Rustavi the second school students, on June 1, the International Day for the Protection of Children and organized the educational meeting at Geostat headquarter. The 7th and 8th grade students were attended at the meeting.
The portal "Statistics for Kids and Teenagers" is intended for different age groups and consists of two main parts. The first part - "Statistics for kids" - is intended for children aged 8 to 12 years, and the second part, "Statistics for Teenagers- for young people aged 13 to 19 years.
Mr. Gogita Todradze , the Executive Director introduced interesting information about the portal "Statistics for Kids and Teenagers" and filled different quizzes with them.
Especially, students liked the teen-oriented portal for young people aged 13 to 19. This part of portal provides interesting information about our country – Georgia. The young people also got acquainted with funny statistical facts.
The students also visited the statistical museum at Geostat’s headquarter, where the historical computer equipment’s, photo materials and century old devices are located.
The National Statistics Office of Georgia plans to hold the educational meetings for teenagers in future.