საქსტატი შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიას მასპინძლობს
1 სექტემბრიდან 3 სექტემბრის ჩათვლით საქსტატში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებიან შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის (International Labour Organization – ILO) ექსპერტები. ვიზიტის მიზანს წარმოადგენს არაფორმალური ეკონომიკის შეფასება დასაქმების სტატისტიკის და ეროვნული ანგარიშების მონაცემების საფუძველზე.
არაფორმალური ეკონომიკის შეფასება წარმოადგენს ევროკაშირის ეკონომიკური რეფორმების პროგრამის (ERP) ერთ-ერთ მნიშვნელოვან რეკომენდაციას.
ვიზიტის ბოლოს ასევე დაგეგმილია არაფორმალური ეკონომიკის შემცირების ყოვლისმომცველი პროგრამის და შესაბამისი რეკომენდაციების შემუშავების მიზნით შექმნილი უწყებათაშორისი სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა ILO-ს ექსპერტებთან.

International experts from the International Labour Organization (ILO) conducted the mission to Georgia from September 1 to September 3. The purpose of the mission was to assess the scale and characteristics of the informal economy in Georgia, with a particular focus on employment statistics and national accounts data.
This assessment represents a key step toward fulfilling one of the major recommendations outlined in the European Economic Reform Programme (ERP).
As part of the mission, a meeting of the inter-agency working group established to develop a comprehensive programme for reducing the informal economy and relevant recommendations is also planned together with ILO experts.