ერთიანი გარემოსდაცვითი საინფორმაციო სისტემის პრინციპების და პრაქტიკის განხორციელება აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში (ENI SEIS II EAST project)
ევროკომისიის, ევროპული სამეზობლო პოლიტიკისა და გაფართოების მოლაპარაკებების გენერალური დირექტორატი (DGNEAR); ევროპული სამეზობლო ინსტრუმენტი (ENI); ევროპის გარემოს სააგენტო (EEA)
1 თებერვალი 2016 – 8 ოქტომბერი 2020
ENI SEIS II EAST Project 2016-2020 (აღმოსავლეთის პროექტი) - ერთიანი გარემოსდაცვითი საინფორმაციო სისტემის პრინციპებისა და პრაქტიკის განხორციელება აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში, დაფინანსებული ევროპის სამეზობლო ინსტრუმენტის (ENI) მიერ, რომელსაც ახორციელებს ევროპის გარემოსდაცვითი სააგენტო (EEA).
პროექტის ბენეფიციარები არიან აღმოსავლეთ პარტნიორობის 6 ქვეყანა: სომხეთი, აზერბაიჯანი, ბელორუსია, საქართველო, მოლდოვა და უკრაინა.
პროექტის საკვანძო პარტნიორები არიან ეროვნული გარემოსდაცვითი და სტატისტიკის სამსახურების წარმომადგენლობები. SEIS არის თანამშრომლური მიდგომა, რომლის მიზანია გარემოსდაცვითი ინფორმაციის იმგვარად ორგანიზება, რომელიც ხელს უწყობს გარემოსდაცვითი პოლიტიკის შემუშავებასა და განხორციელებას.

1 February 2016 – 8 October 2020
ENI SEIS II EAST Project 2016-2020 - Implementation of the Principles and Practices of the Shared Environmental Information System (SEIS) in the Eastern Partnership Countries Funded by European Neighbourhood Instrument (ENI) and Implemented by the European Environment Agency.
The project builds on previous cooperative activities in the six Eastern Partnership countries. The project’s beneficiaries are the six Eastern Partnership countries: Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine.
The project’s key partners are representatives from the national environmental and statistical authorities within the project’s geographical area. SEIS is a collaborative approach aiming to organise environmental information required for designing and implementing environmental policy.